1747/1560
To hjerteformede hovedvandsæg af sølv med lågknop i form af krone. Mestre Christen Jensen Due, borgerskab Aalborg 1804 og Arved Hansen, borgerskab København 1765. 18.-19. årh. H. 7 og 8 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. november 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud