Foto endnu ikke klar
888/12
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Folkeliv på Vester Voldgade. I baggrunden Københavns Rådhus. Ca. 1900. Sign. monogram. Olie på malepap. 29×19.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, tegninger og bøger, 17. september 2019
Vurdering
Hammerslag