2449/24
Krybbespil af udskåret og bemalet træ med Jomfru Maria, diverse dyr, De tre vise mænd og hyrderne som betragter Jesusbarnet. Antageligt tysk. 20. årh. I alt 21 figurer. Stald H. 38. L. 87. D. 39.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En figur med afslag samt en med reparation.
Vurdering