2437/936
Dansk snedkermester
Spisebord af elm og bøg med to opklappelige plader, messingbeslag. Udgået og mærket hos Illums Bolighus. H. 73. Diam. 151. L. 130. B. 45
Restaureret. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre hak.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud