2313/189
Fransk champleve emalje og forgyldt bronze konfektskål med indsats af glas L. 10 cm, samt asiet med porcelænsplakette, dekoreret med putti, champleve emalje rand L. 19,5 cm. . 19. årh.s slutning. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
13 bud