2432/361
Samling spadserestokke af sortmalet træ med greb af sølv og forsølvet metal, én i form af løvehoved, samt en stok udført af ryghvirvler fra en haj. Ca. 1900. L. 77–90. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre buler, ridser og mærker. En stok mangler sko. Slitage på bemaling.
Vurdering
1041519 |