2013/45
Vietnamesisk buddha Shakyamuni af udskåret forgyldt og sort lakeret træ siddende i Dhyana mudra. 20. årh. H. 49 cm.
revnet gennem hovedet, afskalninger
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag