1835/783
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Eklipta”. Otte skærme af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45. (8)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Mindre kanthak.
Moderne kunst og design, 28. august 2018
Vurdering
Hammerslag