Foto endnu ikke klar
891/​260

Et par ovale gustavianske lampetspejle af forgyldt træ udskåret med gennembrudt sløjfe og bladværk, hver med to lysarme af messing. 18. årh.s slutning. H. 57. B. 34. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

35.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK