1905/674
Mandlig Fang figur af udskåret, mørkpatineret træ. Gabon 20. årh.s. anden halvdel. H. 55.
Proveniens: John Darells samling.
Træ med sprækker og huller.
Moderne kunst og design, 29. januar 2019
Vurdering
Hammerslag