2031/319
Dansk Louis XVI skab af mahogni med ettikette ' Niels Juul, snedker i Randers', front med skuffer og dør bag hvilken hylder og små skuffer. 18. årh.s slutning. H
Revner i træet. Lågen har slået sig. Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud