1724/​8599

Russisk ikon forestillende Kristus Pantokrator dækket ciseleret sølv oklad. Mestermærke AM, guardien Ivan Sergeievich Lebedkin 1896–1908 i Moskva. 18×14,5. Kiot 28×24,5.

Ridser og mærker. Brud på sølv oklad. Kiot: Ridser og mærker. Brugsslitage.

Russisk tema, 12. juni 2017

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag