2149/8613
Russisk ikon med fremstilling af nedstigningen til dødsriget. Tempera på træ med forsænket billedflade/“kovcheg”. 18. årh. 31×26.
Mindre krakeleringer. Restaureret.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag