2436/116
Dansk barok klapbord af massivt egetræ, sarg med skuffe, drejede ben hvorimellem sprosser. 18. årh. H. 71,5. B. 100. L. 49/102/155.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering