12008/2
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Skab af fyr. Front med to låger, indvendig med hylder og udtræksbakker. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen snedkerier. H./B. 76. D. 36.
Tekst ændret. Ikke Oregon pine men alm. fyrretræ.
Omfattende brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder. Lås og nøgle mangler.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud