2044/221
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel
Portræt af en herre. Usigneret. Olie på lærred. 54×43.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Enkelte små huller. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag