1949/498
FEMARMET fransk lysekrone af forgyldt bronze. Elektrisk. Ca. 1930. H. 75. Diam. 48.
Proveniens: Kokkedal Slot i Nordsjælland.
Bemærk venligst: Bruun Rasmussen garanterer ikke for den elektriske installations funktionsduelighed.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. december 2019
Vurdering
Hammerslag