2111/230
Otte H.C. Andersen skeer af forgyldt sølv, Horsens Sølvvarefabrik. Vægt 252 g. L. 14,5 cm. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En ske med gravering.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud