891/​780

Kinesisk kiste af rigt udskåret hardwood, med beslag og bæregreb af messing. Alle sider udskåret. 20. årh.s begyndelse. H. 77. B. 87. D. 51.

Asiatisk kunst, 29. november 2019

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

38.000 DKK