891/780
Kinesisk kiste af rigt udskåret hardwood, med beslag og bæregreb af messing. Alle sider udskåret. 20. årh.s begyndelse. H. 77. B. 87. D. 51.
Asiatisk kunst, 29. november 2019
Vurdering
Hammerslag