2425/9034
Kuffert af blåt Epi læder med blå læderbesætninger, gyldne beslag, kort hank, et rum med rumopdeler, indvendige lommer og sorte læderfor. Navneskilt og to nøgler medfølger. H. 35 x B. 45 x D. 18 cm.
Stemplet 1042017.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på læder, primært hjørner. Noget misfarvning på hardware. Enkelte ridser på læder indvendigt. Alle mål er cirkamål.
Vurdering
Hammerslag