2439/1612
Dansk Louis XVI prismekrone med stel af forgyldt bronze, seks svungne lysarme monteret til el., behængt med prismer, senere bundskål af lysblåt glas. 18. årh.s slutning. H. 98. Diam. 78.
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Restaureret. Bundskål senere. Der garanteret ikke for at den elektriske installation virker.
Fra
i
Vurdering
829887 |