12009/140
Henry D'Anty (f. Frankrig 1910, d. 1998)
Vinterlandskab med hestetrukken kane. Sign. D’anty. Olie på lærred. 46,5×55. Rammemål 65×74.
Intet at bemærke. Træramme med rød velour og guldkanter.
Kunst, antikviteter & design, 27. februar 2020
Vurdering
Hammerslag