2049/​7164

Antilopemaske af udskåret patineret træ, blåt og sort pigment. Bambara, Mali. H. ca. 78 cm.

Proveniens: Bruun Rasmussen Nr 551, Kat. Nr. 656. 1990. Ex. Alex Wittendorff.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK