2040/207
Kachin armbånd af sølvholdig metal dekoreret med design. Burma, 19. årh. Vægt 326 gr. L. 10,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag