1742/186
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Parti fra Københavns havn, i baggrunden Rådhustårnet. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 19,5×25.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag