2008/955
Sminkesæt af teak, bestående af konsolbord med skuffer og top med opbevaringsrum, foldespejl og stol med ben af mahogni. Sæde og ryg betrukket med brunt patineret skind. Udgået for Illums Bolighus. Spejl: H. 60 B. 86,5. Bord: H. 17,5. L. 109. D. 28,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Varmemærker.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag