2026/165
Dansk maler, 20. årh.s begyndelse
To papegøjer på en gren. Sign. ... Rude f. 1920. Olie på lærred. 55×29.
Lærredet buler. Mindre hul. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud