2450/863
Finn Juhl, tilskrevet (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
Rullebord med stel af mahogni med kehlet kant. Antageligvis udført hos Anton Kildeberg, retailed by Illums Bolighus. 1950'erne. H. 61. L. 71. B. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hak.
Vurdering