12013/​134

Louis Moe (f. Arendal 1857, d. København 1945)

“Der kan komme meget af et Blækhus”. Tryksign. Litografi. Lysmål 12,5×32,5. samt “Se søde Moer! Vi leger Fugle”. Rad. Opus 23. Tryksing. Radering. Lysmål 33×25. (2).

Førstnævnte: Mindre misfarvning i venstre side. Sidstnævnte: Papiret er svagt gulnet. Papirtab nedre højre hjørne.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
400 DKK