2435/​709

Piet Hein (f. 1905, d. 1996)

Spisebord med udtræk og to tillægsplader. Klemben af stål, top af hvid laminat med aluminiumskant. Model B 419. Udført og mærket hos Fritz Hansen. H. 70. L. 180/300. B. 120. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, afslag og afskalninger. Metal med rustpletter og malingstænk.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?