1949/​8525

Antagelig russisk karaffelsæt af glas med forgyldt dekoration og staffering, tilhørende firsidet bakke med indtrukne hjørner og fire vodkaglas med hank. 20. årh.s første årtier. (9).

Aldersrelaterede spor.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag