2406/546
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)
“Sol gennen tågen”, Færøerne. Sign. monogram; sign. med titel på bagsiden Albert Bertelsen. Olie på lærred. 40×40.
Minimale optørringsrevner.
Moderne kunst og design, 6. februar 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud