1926/1310
Valentino Garavani Sport
Taske af rød lak med gyldne beslag, to hanke, foret med gyldent satin, magnetisk lukning samt lynlås, tre indvendige rum og lille lynlåslomme. H. inkl. hanke 60. L. 39. B. 14 cm.
Original dustbag medfølger.
Alle mål er cirkamål. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder mindre overfladeridser.
Smykker, 26. juni 2019
Vurdering
Hammerslag