2131/825
Holger Rasmussen
Opsats af sterlingsølv, glat korpus, gennembrudt og profileret stamme smedet med kugleornamentik. 20. årh.s midte. Vægt ca. 445 g. H. 8. Diam. 21,8.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud