2116/533
Folmer Bendtsen (f. København 1907, d. Frederikssund 1993)
Parti fra Sydhavnen med både. Sign. Folmer Bendtsen 56. Olie på lærred. 65×89.
Original stand.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud