2004/637
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
“Grand Prix”. 6 middagsgafler og 6 dessertskeer af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. Samlet vægt 631 g. Middagsgafler: L. 18. Dessertskeer: L. 17. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud