2004/406
Wally Moes (f. Amsterdam 1856, d. Laren 1918)
Interiør med en ældre kvinde og hendes kat. Sign. Wally Moes. Olie på træ. 33×22.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger ved kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag