2151/9174
Tabriz tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med forbundne palmetter og rosetter. 20. årh.s anden halvdel. 384×290.
Slidte frynser. Delvis let slitage på kanter.
Selected, 20. december 2021
Vurdering
Hammerslag