917/305
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
“Improvisation (Samosir Ø - Toba Sø, Sumatra)”. Sign. på bagsiden Ejler Bille 1982 med titel. Olie på lærred. 56×46.
CoBrA, 5. december 2023
Vurdering
Hammerslag