1843/27
Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Østerssamlere ved Vadehavet. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 72×92.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag