2435/919
Kurt Østervig, tilskrevet (f. 1912, d. 1986)
Skænk af eg, front med tre låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Antageligvis udført hos K.P. Møbler. H. 134. B. 190. D. 45.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Vurdering