2444/​65

Fransk konsolur indlagt med messing i Boulle maner, montering af forgyldt bronze, skive med plaketter af hvid emalje. Værket sign. Jacques Painier a Paris. Régence form, 19. årh.s anden halvdel. H. 142. B. 51. D. 45.

Brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul medfølger. Uden klokke. Optræksnøgle mengler. Det ene sideglas er skiftet.

I Lyngby
Vur­dering

25.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?