1803/​1556

Russisk ikon med fremstilling af Kristus Pantokrator. Tempera på træpanel. 19. årh. 35,5×31.

Revner i træet. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag