1803/1556
Russisk ikon med fremstilling af Kristus Pantokrator. Tempera på træpanel. 19. årh. 35,5×31.
Revner i træet. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag