2115/​125

Køkkenskab/pralhals af delvis bemalet og udskåret fyrretræ. Front med hylder, skuffer og låge. 18. årh. H. 214. B. 88. D. 42.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

750–1.200 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
(Autobud) 400 DKK
400 DKK
380 DKK