2104/124
C. Hornung-Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960)
En kvinde varmer sig ved ilden. Sign. Hornung-Jensen. Olie på malepap. 24×32.
Behov for rensning. Mindre ridser. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud