11948/122
Chr. VIII chiffoniere af mahogni, profileret top, svungen front med syv skuffer. 19. årh. anden halvdel. H. 183. D. 100. B. 51.
Nøgle medfølger.
Almindelig brugsslitage, nøglehulsbeslag mangler på nederste skuffe.
Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019
Vurdering
Hammerslag