11948/​122

Chr. VIII chiffoniere af mahogni, profileret top, svungen front med syv skuffer. 19. årh. anden halvdel. H. 183. D. 100. B. 51.

Nøgle medfølger.

Almindelig brugsslitage, nøglehulsbeslag mangler på nederste skuffe.

Kunst, antikviteter & design, 28. november 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK