1738/1548
Syv illuminationslamper glatte, optiske stribede og et ternet med omlagt kant, bestående af seks opaline et blåt. Danmark 19.årh. H. 8,5–9,5 cm. (7)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samling.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag