Granatsmykkesæt bestående af to ringe af henholdsvis sølv og 14 kt. guld, vedhæng af forgyldt sølv, et par øreskruer af forgyldt sølv, armbånd af forgyldt metal, halskæde af 8 kt. guld og vedhæng af forgyldt metal og halskæde af forgyldt metal hver prydet med talrige facetslebne granater. Diam. armring ca. 6 cm. L. vedhæng ca. 27,0×14,5 mm. L. halskæder ca. 42 og 45,5 cm. Diam. øreskruer ca. 13 mm. Ring str. ca. 55 og 57. (8)
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 16. september 2020
27 bud