1949/939
Dansk møbeldesign
Større og mindre stel af massiv palisander, udført for Arne Basse. Fad af lertøj, udført hos Knabstrup. H. 47. Diam. 29–54. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud