1349/1684
Større og mindre bæger, thesi, æggebæger, to servietringe og fire flaskebakker af sølv og sterlingsølv samt et sæt på 12 mokkaskeer af forgyldt sølv. Vægt ca. 745 gr. Mestre bl.a. Cohr og A.F. Rasmussen. 20. årh. (22)
Bægre samt en servietring graveret. Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 5. december 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud